MERHABA, BEN YEŞİM ERMAN

 

Çocukluğumda, Türkiye’nin farklı illerinde yaşama fırsatım oldu. Bu sayede, bir çok yeni yer gezdim, gördüm, farklı okullarda okudum ve bir çok bölgeden arkadaşlar edindim.

Lise eğitimimi, Belçika’da Shape Amerikan Lisesi’nde tamamladıktan sonra; Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Üniversite yıllarımda, pazarlama alanı ilgimi çekmeye başladığı için yüksek lisans eğitimimi Yeditepe Üniversitesi MBA’de Yönetim ve Pazarlama alanlarında çift ana dal yaparak tamamladım.

İş hayatıma telekom sektöründe başladım. Bu sektörde, pazarlama ve satış alanlarında uzmanlaşarak, 18 yıllık profesyonel çalışma hayatımda, sırasıyla Turkcell, Avea, Pontis, D-Smart, Netaş ve Vodafone şirketlerinde çalışarak, farklı kademelerde yöneticilik ve danışmanlık yaptım.

Yurtdışında uluslararası konferanslara, uzmanlaştığım alanlarda konuşmacı ve sunucu olarak katıldım. Çalıştığım şirketlerde de mevcut işime ek olarak iç eğitimler verdim.

2018 yılı itibariyle, profesyonel yolculuğuma, eğitmen ve koç olarak devam etme kararı aldım. ICF (International Coach Federation / Uluslararası Koçluk Federasyonu) onaylı, detaylı ve ileri seviye profesyonel koçluk eğitimleri (Adler Central Europe Türkiye Profesyonel & İleri Düzey Koçluk Programları, Aim Coaching Koçluk Programı, Aeris Coaching Grup & Takım Koçluğu Programı) aldım.

Bireylere ve kurumlara eğitim, danışmanlık ve koçluk (birebir, yönetici/kariyer, grup ve takım koçluğu) hizmeti veriyorum. Amacım, farkındalık sağlamaya katkı olmak... Sürekli öğrenme ve paylaşma tutkusu ile bireylere potansiyelerini keşfetmelerinde ve performanslarını artırarak, değişim sağlamamalarında yardımcı olabilmeyi hedefliyorum.

Temel değerlerim, sevgi, huzur, yardımlaşmak ve fark yaratmak... Bu değerlerimi, hayatımın tüm alanlarına yansıtmaya çalışıyorum. Yürüyüş yapmayı, yeni eğitim almayı, kitap okumayı, yazı yazmayı ve seyahat etmeyi çok seviyorum. Evliyim ve 1 oğlum var.