Dilekler Nasıl Gerçekleşir?

 

Hayatta tecrübeler yaşıyoruz.
Tecrübeler yaşarken de farklı farklı duygular hissediyoruz.
Hisler bize o farklı tecrübeleri yaşadığımızı gösteriyor; farkettiriyor.
Üstelik;

– Neşe üzüntü olmadan,
– Şevkat acı çekmeden,
– Şükür yoksunluk yaşamadan
olmuyor. Bunlar birkaç örnek tabii. Daha bir çoğu var. Yaşarken bu duygular arasında gidip geliyoruz.

Zihni ele alırsak; zihin ise bizi sürekli hayatta tutmaya çalışıyor; bir survivor modu taşıyor. Sürekli konuşuyor; sürekli çalışıyor. Amacı hayatta kalmamız.

İsteklerimiz ise hep gerçekleşiyor ama gerçekten hislere odaklanarak yani gönülden hissederek istediklerimiz. Gönülden hissederek yaşıyoruz çünkü. Zihin bize hissettirmiyor; o düşündürüyor. İsteklerde bazen istediğimizi düşündüğümüz halde gerçekten hissetmediğimiz için gerçekleşmeyen dileklerimiz de var bu yüzden.

Bu nedenle, durum değil duygu istemeliyiz dileğin olabilmesi için.

Örneğin; hayalinizde bir araba var; onu almayı çok istiyorsunuz. Arabanın kendisine odaklanmak yerine önce onu neden istediğinizi bulun ve arabaya sahip olduğunuzdaki hissedeceğiniz duyguya odaklanın. Bu duygu keyif midir coşku mudur heyecan mıdır haz mıdır, her ne ise. Onu hissedin ve öyle dileyin. Kısıtlamayın o araba ile kendinizi belki daha güzeli olacak. 🙂 Bir başka örnek; dileğiniz kilo vermek ve zayıf olmak mı mesela. Zayıf olduğunuzda ne olacak; daha güzel hissedeceksiniz; daha çok beğenilmek mi sizi mutlu edecek. Ona odaklanın ve onu yürekten olmuş gibi hissederek dileyin dileğinizi.
Bir başka örnek; işinizde terfi etmek; kademe atlamak mı istiyorsunuz. Ne olacak o olunca? Daha çok saygı mı göreceksiniz? Onu hissedin. Belki mevcut işte değil; bir başka iş de gelecek o duygu size.

Zihin sizi kısıtlamasın; kalpten yaşayın.
Dilekleriniz hep olsun.
Durum istemeyin.
Duygu isteyin.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.