Koçluk Yolculuğu

İlk koçluk görüşmelerimi dün gibi hatırlıyorum…

Doğru yapmaya çalışıyordum; çok iyi dinleyeyim diye odaklanırken, bir yandan soracağım soruyu, kullanacağım metodu düşünüyordum. İçimde yaşadığım bir nevi telaşlı hale rağmen her bir kişi farkındalık sağlıyordu ve değişim için yol katediyorduk birlikte. Bu da beni giderek heveslendiriyordu.

Koçluk tecrübemi artırırken, bir yandan da eğitimlerimi artırdım. Adler Practicum İleri Düzey Koçluk Eğitim Programını tamamladım ve sürekli kendimi geliştirdim.  Yolculuk halen devam ediyor.

Koçluk da konuyu netleştirmek önemli ama en önemlisi konunun kişi üzerindeki etkisini netleştirmek. Bu nedenle, giderek danışanıma daha çok odaklanmaya, ona, kendime ve akışa daha çok güvenmeye, danışandaki duygu ve düşünceleri merak etmeye, onu bütünüyle dinlemeye ve sorularımı anda, danışanı dinlerken içimden geldiği gibi sormaya başladım. Sezgilerime daha çok kulak veriyorum artık. Akışa bırakmayı ve uyumlanmayı önemsiyorum. Niyet ederek, görüşmelerime başlıyorum. Herkesin eşsiz olduğuna inanıyorum ve cevapların keşfedilmek üzere içinde olduğuna.

Böyle böyle koçluk görüşmelerimin seyri değişti. Görüşmeler daha verimli olmaya başladı ve farkındalıktan öte daha çok değişime tanık oldum.

Başlamadığın hiçbir şeyi gerçekleştiremezsin; yaklaşımı benim benimsediğim… İlerlemek ve gelişmek ise kilometre ile!

Olduğunuz yerden, sahip olduğunuz koşullarla başlayın ama yeter ki başlayın… Koşulları iyileştirmeye devam edin, değişime açık olun…

Koçluk görüşmesi için bana her zaman ulaşabilirsiniz.

Çok sevgiler.
Yeşim Erman

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.