Yaratıcı İmgeleme Nasıl Yapılır?

Hayatınızda çok istediğiniz herşeyi yaratabilir ve olumlu yönde değiştirebilirsiniz.

İsteğinizi kendinize açık ve net bir niyet olarak söylemek ilk adımdır.

Sonra yaratıcı imgeleme meditasyonu yapabilirsiniz. Bunun için de rahat ve yalnız olabileceğiniz bir ortamda önce gevşeyin ve odaklanın, sonra dileğinizi düşünün, pozitif enerjinizi gönderin, derin nefes alıp verin.

Bundan sonra en kilit nokta dileğinizi imgelerken 5 duyunuzu kullanmaktır. Yaratıcı imgeleme, 5 duyu ile tam çalışır. Görerek, işiterek, dokunarak, tadarak, koklayarak yapılan bir düşünce akışıdır.
Gitmek istediğiniz bir yer diyelim ki dileğiniz. Orayı görün, renkleri, biçimi ve şekli. Havasını koklayın. Dokunun oradaki her şeye. Yakınınızdaki sesleri duyun. Bir şey yiyin için orada tadına bakıp ya da havasını yutun hayal ederek.

İmgelemeye keyif aldığınız sürece devam edin.

Yaratıcı imgelemeyi gece uyumadan önce ya da sabah uyanınca yapmak daha iyidir çünkü bu saatlerde zihin ve beden daha rahat ve alıcı haldedir. ‘İmgeleme bilgiden daha önemlidir, çünkü bilgi sınırlıdır.’ demiş Einstein. Onun beyninde yapılan inceleme sonuçları, nöronları arasındaki ilişki sayısının çok fazla olduğunu göstermiş. Nöronlar arasındaki ilişkilerin çoğaltılması, imgelemeyi öğrenmekle daha fazla mümkünmüş. Pratik yapın bol bol. 🙂

İmgelemeyi geliştirmek zihinde mümkün olabildiğince gerçekçi görmemize ve de kalpten hissetmemize de bağlı. İmgeleme gücü sayesinde, istemek, inanmak ve başarmak mümkün… Sesler, kokular, tatlar, dokunuşlar ve duygusal bağlantıları başardığımızda, bilinçaltımız realiteyi gerçekleştirir. Böylece, hayalimizi gerçeğe dönüştürebiliriz diyebiliriz.

Hepimize keyifli ve bol imgelemeler, sonucunda da gerçekleşen hayaller… 🦋

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.