Boşluk

Endişe yapmak normal… Bu bir duygu, bir ruh hali ve bu dönemde doğal olarak ara ara yapılabilir… Asıl lütfen ama lütfen “panik” olmayın… Panik zihni bulandırır, sağlıklı düşünmeyi engeller. İnsanı karıştırır, şaşırtır, stresi arttırır. Kontrolü kaybettirir.

Tabii ki tedbirli olalım. Ailemizi, sevdiklerimizi koruyalım. Sosyal mesafe sağlayarak, bir yandan da mümkün mertebe izole olalım. Bu elimizde. Aldığımız, alacağımız bu tip karar ve aksiyonlarda kontrol bizde.

Kontrolün bizde olmasına devam edebilmek böylece de hem sağlıklı kararlar almak hem de endişenin giderek paniğe dönüşmesini engellemek için neler yapılabilir?

🔹Kaygı gelince hemen içinde bulunduğunuz ortamdaki 3 objeye bakıp, elinize alın ve onu tanımlayın. Bu sizi bulunduğunuz ana getirir.
🔹Sahip olduğunuz şeylere, en az 5 iyi giden şeye şükredin. Şükür enerjisi sizi pozitife çeker.
🔹Komik bir video seyredin ve kahkaha atın. Kahkaha atmak hem moralinize hem de bağışıklığınıza iyi gelir.
🔹Ben iyiyim, güvendeyim, herşey yolunda diyin. Bunu birkaç kez istekli tekrar edin; bilinçaltınızı inandırın. Geminizin kaptanı sizsiniz. Beyin, beden, ruh herşey emrinizde. Modunuz değişir, herşey buna göre çalışır.

Bu bir dönem. Bir boşluk belki de. Geçici ve elbet sebebi var. Zorlukları ve sıkıntıları olacak, oluyor da… Hepimiz için her anlamda hem de. Ancak, “öğretileri” tam da bu sayede olacak. Azim ve sabır buradan gelecek. Yaratıcılık buradan tetiklenecek. Bu sayede anlam bulunacak birçok şeyde. “İyi ki” denebilecek. .

Yeter ki kendinize, sağlığınıza dikkat edin.
En değerli hazineniz sağlığınız.

Pozitif olun, oldurun.
Anın huzurunu farkedin, farkettirin.

Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

İyi ki varsınız. 🙏🏻

Çok sevgiler.
@yesimerman 🦋

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.